Usuwanie makijażu przy pomocy olejku do twarzy

Usuwanie makijażu przy pomocy olejku do twarzy

Makijaż to czasem trudny problem do usunięcia. Zwykłe preparaty do oczyszczania twarzy w tym wypadku na niewiele się przydadzą, bo w tym wypadku niezbędne są specjalne płyny do demakijażu. Niestety często są one powodem podrażnień oczu, a do oczyszczenia reszty twarzy i tak musimy użyć innego kosmetyku.

Czym usuwać makijaż z twarzy?

Specjalne płyny do demakijażu nie są też tanie. Kupowanie dwóch rodzajów kosmetyków do oczyszczania twarzy tym bardziej. Warto poszukać preparatu, który skutecznie usunie makijaż oraz zapewni prawidłowe oczyszczenie całej skóry twarzy. Jednym z nich są tego typu olejki do twarzy, które świetnie rozpuszczają kosmetyki kolorowe oraz usuwają inne zanieczyszczenia. Skończy się również problem z wysuszoną skórą i zaczerwienionymi oczami.

Olejek do twarzy – co to takiego?

To nic innego jak preparaty, których głównymi składnikami są oleje.

Są to najczęściej mieszanki dwóch różnych olejków, np. olejku migdałowego, który świetnie sprawdzi się do skóry mieszanej oraz rycynowego o właściwościach oczyszczających. Ważne jest, aby dobrać olej odpowiedni do swojego rodzaju skóry.

Olejek myjący – jak używać?

Oczyszczanie olejkiem do twarzy jest szybkie i proste. Wystarczy delikatnie zwilżyć twarz i odrobinę oleju rozgrzanego w dłoniach wmasować w skórę. Resztki oleju usuwamy delikatnym i wilgotnym ręcznikiem, możemy również przepłukać twarz wodą. Po takim zabiegu twarz jest nawilżona, odżywiona i przede wszystkim czysta.