Makijaż

Wybieramy bronzer

Bronzery, czyli jak sama nazwa wskazuje kosmetyki przyciemniające kolor skóry, są dość powszechnymi elementami codziennego makijażu. Można je nosić każdego dnia do pracy lub używać wyłącznie na wielkie wyjścia, gdzie trzeba prezentować się naprawdę oszałamiająco. Są wygodne w aplikowaniu i może ich używać praktycznie każdy. Nie wszystkie odcienie i konsystencje nadają się jednak do każdego typu cery. Dlatego też podczas kupowania kosmetyków należy dokładnie przeanalizować dostępne opcje i wybrać produkt optymalny ze względu na indywidualne preferencje. 

Wybór bronzera a rodzaj cery

Współczesne bronzery to cała paleta odcieni od chłodnych z domieszką szarości lub pudrowego różu po ciepłe barwy rumianego owocu, bądź czekolady. Osoby o bardzo jasnej karnacji nie powinny nakładać zbyt dużo podkładu, a jedynie symbolicznie podkreślić za jego pomocą rysy twarzy, uzyskując także efekt delikatnych rumieńców. Kobiety opalone lub z naturalnie ciemniejszą skórą mogą używać bronzerów do modelowania nosa i okolic policzków lub do zredukowania efektu świecącego czoła. Przyjmuje się, iż dobry bronzer nie powinien być o więcej niż dwa tony ciemniejszy od naturalnej karnacji, gdyż makijaż będzie przesadzony i nieestetyczny. 

Kupując bronzer, warto porównać co najmniej kilka produktów, nie sugerując się wyłącznie modą i znaną marką, ale przede wszystkim własnymi potrzebami i szczególnymi wymaganiami skóry. Jeśli ktoś zastanawia się jak wybrać bronzer, to najlepiej jego niewielką ilość nałożyć na dłoń lub nadgarstek i rozsmarować, sprawdzając, czy kolorystycznie jest dobrze dopasowany. W przypadkach wątpliwych można skonsultować się z personelem danego sklepu, który z pewnością rzetelnie i uczciwie doradzi. Każda kobieta ma własne upodobania. Jedna woli bronzer w postaci sypkiej, czyli w pudrze, zaś inna w postaci kremu. Nie istnieje zatem złota recepta. Każdorazowo należy kierować się własnym gustem. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupów?

Niewiele osób o tym pamięta, ale, wybierając jakikolwiek kosmetyk, zwłaszcza taki, który ma mieć bliski kontakt z wrażliwą skórą twarzy, należy sprawdzić, czy posiada on stosowne atesty bezpieczeństwa lub zapytać o ten fakt obsługę drogerii. Niektóre panie zmagają się z problemami skórnymi w postaci swędzących wyprysków lub egzemy, dlatego muszą upewnić się, czy nowy kosmetyk nie wywoła u nich reakcji alergicznej. Sprawdzone sklepy dysponują produktami dobrej jakości, zaś kupowanie kosmetyków z niepewnego źródła tylko dlatego, że są tańsze, nie jest najlepszym pomysłem. 

Sposób aplikacji kosmetyków

Bronzery nie są kosmetykami, których powinno się używać w nadmiarze Służą wyłącznie do skorygowania i podkreślenia urody. Stosuje się je na strategiczne punkty twarzy jak czoło, kości policzkowe czy podbródek. Nadmierne użycie bronzera powoduje wrażenie brudnej twarzy i w żadnym wypadku nie wygląda zadowalająco. Dlatego też lepiej użyć mniej kremu czy pudru, aniżeli zafundować sobie coś na kształt szpecącej maski na twarzy. Dobrze wykonany makijaż powinien pozytywnie wpływać na wizerunek, nie zaś przypominać stylizację do filmu grozy.

Zobacz także