sztuczne rzesy
Makijaż

W jaki sposób wybierać sztuczne rzęsy?

Wiele kobiet zastanawia się nad aplikacją sztucznych rzęs, lecz nie wiedzą, jakie wybrać. Warto dowiedzieć się, jak wybrać sztuczne rzęsy, żeby pasowały do danego typu urody. Odpowiednio dopasowane będą trzymać się dobrze oraz pozwolą stworzyć bardzo ciekawą stylizację. 

U kogo sztuczne rzęsy najlepiej się sprawdzają?

Warto pamiętać o tym, iż odpowiednio przyklejone sztuczne rzęsy pozwolą uzyskać efekt wyrazistego spojrzenia. Ponadto pięknie podkreślają oko. Mimo tego że taki zabieg idealnie sprawdza się u każdej osoby, której zależy na eleganckim a przy tym zalotnym wyglądzie, to kto jednak korzysta z niego najbardziej? Warto zaznaczyć, że rzęsy na pasku bądź w kępkach to świetny wybór dla kobiet, które są posiadaczkami małych oczu bądź borykają się z problemem opadającej powieki. Warto zaznaczyć, że włoski sprawią, iż oko powinno wyglądać na bardziej otwarte oraz zdecydowanie większe. Trzeba też wiedzieć, że na doczepki bardzo często decyduje się w takim przypadku, kiedy narzekamy na zbyt krótkie bądź rzadkie rzęsy, do których prezencji nie poprawią nawet najlepszej jakości maskary. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że sztuczne rzęsy idealnie powinny sprawdzić się też przy specjalnych okazjach. Dodatkowo są świetną opcją wtedy, gdy zależy nam na tym, żeby wyglądać wyjątkowo i spektakularnie. Należy pamiętać, że sztuczne rzęsy występują w dwóch odmianach: na pasku, a także w kępkach. Warto dowiedzieć się, czym się różnią od siebie i które z nich najlepiej będzie wybrać. Rzęsy na pasku wyróżniają się tym, że ich przyklejenie jest banalnie proste. Z tego powodu rzęsy tego typu przeważnie wybierane są przez osoby początkujące. Warto wiedzieć, że dyskretny pasek sprawi, iż miejsce przyklejenia włosków pozostanie dalej niewidoczne. Takie rzęsy wyglądają mniej naturalnie od tych w kępkach. Z tego powodu przeważnie kupują je kobiety uwielbiające wyraziste stylizacje. 

Innym bardzo ciekawym rodzajem doczepek są rzęsy, które mają niewielkie kępki. Mowa tutaj o takich, które przeważnie można zakupić w zestawach od kilku do nawet kilkudziesięciu sztuk. Pomimo tego że aplikacja nie wymagać będzie od nas nie lada wprawy, to efekt uzyskany przy ich pomocy powinien być bardzo elegancki. Oprócz tego jest też niezwykle naturalny. Żeby jednakże upewnić się, iż nasze rzęsy prezentuje się okazale, warto będzie zainwestować w kępki, które składają się z włosów o dwóch długościach. Mowa tutaj o krótkiej oraz średniej długości. W przypadku korzystania z rzęs w kępkach będziemy mieli absolutną kontrolę nad planowanym rezultatem. Możliwe będzie przyklejenie ich na całej długości linii powieki bądź tak, żeby nadawać spojrzeniu ostrego pazura, lecz tylko w zewnętrznych kącikach naszych oczu. Odpowiednio dobrane sztuczne rzęsy pozwolą uzyskać bardzo ciekawą stylizację. W Polsce znajduje się wiele drogerii, w których można kupić sztuczne rzęsy. Najlepiej będzie je zakupić od sprawdzonego oraz renomowanego producenta. Dzięki temu powinny być dobrej jakości. Sztuczne rzęsy dostępne są w bardzo przystępnych cenach.

Zobacz także