Paznokcie

Czym charakteryzuje się japoński manicure?

Japoński manicure to nie tylko niesamowity efekt wizualny, ale też zabieg pielęgnacyjny umożliwiający regenerację paznokci. Czym charakteryzuje się manicure japoński? Co jest potrzebne do jego wykonania? Kiedy warto się na niego zdecydować? O tym można przeczytać poniżej!

Charakterystyka manicure japońskiego

Do wykonania manicure japońskiego przede wszystkim potrzebna jest specjalna pasta, którą należy wmasować w płytkę paznokcia. W następnym kroku jego powierzchnię należy wypolerować pudrem. Zaletą manicure japońskiego jest to, że w skład past wchodzą naturalne składniki, które pomagają odżywić i zregenerować paznokcie. Witaminy A i E oraz pyłek pszczeli to tylko nieliczne z nich. Co więcej, wykonanie zabiegu przyspiesza wzrost paznokci, dzięki czemu panie mogą cieszyć się pięknymi, zadbanymi dłońmi.

Jak przygotować dłonie do japońskiego manicure?

Japoński manicure wymaga odpowiedniego przygotowania dłoni. Z tym że można się nimi zająć w salonie paznokci lub w zaciszu własnego domu. Przed nałożeniem pasty konieczne jest dokładne wyczyszczenie płytki paznokci, czyli pozbyć się pozostałości po poprzednim zabiegu, odsunąć skórki. Niezbędne jest też nadanie pożądanego kształtu paznokci. Tak wypielęgnowane dłonie gotowe są do nakładania pasty. Należy ją wcierać pewnymi, równymi ruchami aż do momentu, gdy pasta będzie różowa i nada paznokciom blasku. W następnym kroku trzeba wmasować puder, który utrwali skutki zabiegu i pomoże ochronić paznokcie przed łamaniem i rozdwajaniem.

Zobacz także