Pielęgnacja twarzy

Krem z kwasem hialuronowym – działanie i właściwości

Kwas hialuronowy jest substancją dobroczynnie wpływającą na skórę i cały organizm. Można go znaleźć w kremach do twarzy, balsamach do ciała, kosmetykach do włosów i żelach do kąpieli. Bardzo często jest używany w zabiegach medycyny estetycznej.

Działanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy znajduje się w każdym organizmie żywym i jest odpowiedzialny za wiązanie wody. Z wiekiem niestety zaczyna go brakować, a to objawia się przede wszystkim zmarszczkami. Stosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym znacząco poprawia sprężystość skóry, wygładza zmarszczki i sprawia, że skóra staje się odżywiona i odpowiednio nawilżona. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kwas hialuronowy może być stosowany jako środek do leczenia kości i stawów. Doskonale sprawdza się przy zmianach zwyrodnieniowych, wzmacniając stawy i chrząstki. Kwas hialuronowy jest także składnikiem kropli do oczu i płynów do soczewek. Ginekolodzy przepisują kwas hialuronowy także w stanach zapalnych pochwy. Działanie kwasu hialuronowego dobroczynnie wpływa na wiele aspektów zdrowia, dlatego warto bliżej przyjrzeć się temu składnikowi.

Kremy i sera z kwasem hialuronowym

Krem i serum z kwasem hialuronowym mogą być stosowane praktycznie przez każdego bez względu na wiek. Jedynie kobiety w ciąży i karmiące powinny zrezygnować z kosmetyków zawierających tenże składnik. Krem z kwasem hialuronowym może być stosowany na dzień i na noc. Dodatkowo warto także stosować krem pod oczy, który zniweluje drobne zmarszczki mimiczne. Oprócz kremu można także stosować serum z kwasem hialuronowym, które odpowiednio nawadnia, nawilża i odżywia skórę. Regularne stosowanie doskonale wspomaga walkę z pierwszymi oznakami starzenia. Kwas hialuronowy ma także właściwości antyoksydacyjne, które chronią cerę przed czynnikami atmosferycznymi. Dodatkowo stosując kosmetyki z kwasem hialuronowym, można zwiększyć przenikanie innych cennych składników odżywczych w głąb skóry. Co więcej, produkty z kwasem hialuronowym mogą być stosowane przez osoby z każdym rodzajem cery.

Zobacz także