Ślubny makijaż – o czym powinniśmy pamiętać?

Ślubny makijaż – o czym powinniśmy pamiętać?

Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu niemal każdej kobiety. W tym dniu każda z nas chce wyglądać wyjątkowo. O czym warto pamiętać? Oto kilka wskazówek, które przydadzą się przyszłym Pannom Młodym.

Ostrożnie z eksperymentami…

W dniu ślubu nie warto eksperymentować z nowymi kosmetykami, nawet te wyprodukowane przez renomowane firmy mogą wywołać uczulenia czy podrażnienia. Dlatego używajmy tylko sprawdzonych produktów. Eksperymenty z makijażem zostawmy sobie na inną, mniej ważną okazję…

Postawmy na trwałe kosmetyki, które utrzymają się na naszej twarzy przez wiele godzin. Podkład utrwali fixer dobrej jakości. Warto zainwestować w szminkę dobrej jakości, wszak w tym dniu rozdamy setki pocałunków. Idealnym wyborem będzie Lipfinity od marki Max Factor. Szminka dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej.

Czas próby

Makijaż ślubny musi się prezentować świetnie nie tylko na żywo, ale też na zdjęciach. Dlatego warto wcześniej wykonać makijaż próbny i sprawdzić jak wygląda on na zdjęciach. Wtedy będziemy mieć na wprowadzenie ewentualnych zmian.

Pamiętajmy, że makijaż musi podkreślać naszą naturalną urodę. Powinien podkreślać zalety i skutecznie maskować drobne niedoskonałości. Nasz make up powinien też pasować do sukni ślubnej i fryzury. Najprościej rzecz ujmując nasza stylizacja musi być spójna o dopracowana. Warto inspirować się najnowszymi trendami, jednak nie musimy być wobec nich bezkrytyczne. Najważniejsze żeby Panna Młoda w dniu swojego ślubu wyglądała pięknie oraz naturalnie.