Niezbędniki pielęgnacyjne, czyli jak zadbać o włosy suche

Niezbędniki pielęgnacyjne, czyli jak zadbać o włosy suche
Close up portrait of happy smiling young woman enjoying of straightening her hair by flat iron and comb

Wysoka temperatura i silne środki chemiczne mogą przyczynić się do osłabienia kondycji włosa. Uszkodzenie jego struktury powoduje nadmierną utratę wody, co prowadzi do przesuszenia. Włosy stają się matowe, mniej sprężyste i szorstkie. Ponadto są problematyczne w stylizacji. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych ma istotne znaczenie w ujarzmieniu wysuszonych kosmyków.

Nawilżenie to podstawa

Utrata wody jest głównym czynnikiem, który odpowiada za stan oraz wygląd włosów suchych. Są nieprzyjemne w dotyku, a ponadto wykazują tendencję do puszenia. Z tego powodu należy zadbać o ich właściwe nawilżenie. Do podstawowych kosmetyków należy bez wątpienia odżywka do włosów. Wybór odpowiedniej propozycji powinien opierać się na jej składzie – warto szukać produktów zawierających różnego rodzaju oleje, mleczko kokosowe lub miód. Wykazują one świetne działanie ochronne oraz przyczyniają się do nawilżenia włosów. Odżywki do włosów występują zarówno w postaci kremu, jak i sprayu. Umożliwia to wybranie kosmetyku, który najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom.

Świetnym uzupełnieniem dla odżywek są maski do włosów. Ważnym elementem ich działania jest odbudowa struktury od wewnątrz. Stosowane regularnie poprawiają stan suchych włosów. Przyczyniają się do zwiększenia sprężystości oraz wygładzają szorstkie kosmyki. Ze względu na swoje mocne działanie nie powinny być stosowane zbyt często, by uniknąć obciążenia.

Intensywna pielęgnacja

Z kolei serum do włosów jak te tutaj wykazują silne działanie odżywcze oraz odbudowujące. Jego działanie opiera się na bezpośrednim wnikaniu w strukturę kosmyków, co ma ogromny wpływ na uzyskany efekt. Kosmetyk ten poprawia kondycję i stan włosów, a to przekłada się na znaczną poprawę ich wyglądu. Zyskują połysk, są mocne oraz sprężyste. Dodatkowo ułożenie fryzury jest znacznie łatwiejsze i staje się prawdziwą przyjemnością.

Za dobroczynne działanie serum na włosy odpowiadają starannie dobrane składniki. Do najważniejszych można zaliczyć keratynę oraz pantenol. Poszczególne produkty są dodatkowo wzbogacane przez wyciągi roślinne, oleje czy witaminy. Znakomicie uzupełniają one podstawową pielęgnację i przyczyniają się do zyskania pięknych, zdrowych włosów.