Na co zwrócić uwagę podczas zakupu podkładu?

Podkład jest bardzo popularnym kosmetykiem wykorzystywanym w celu ujednolicenia kolorytu skóry twarzy oraz zniwelowania jej niedoskonałości. Nieprawidłowo dobrany podkład może podkreślić zmarszczki oraz stworzyć mało atrakcyjny efekt maski na twarzy.

Podkład do twarzy – wybór odpowiedniego odcienia

Idealnie dobrany do karnacji skóry twarzy odcień podkładu powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru. Należy pamiętać o również o tym, że odcień skóry zmienia się w ciągu roku. W związku z tym w okresie zimowym powinien być stosowany na skórę twarzy podkład o innym odcieniu niż ten stosowany w czasie lata.

Podkład do twarzy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Aby kolor podkładu idealnie korespondował z kolorem skóry podczas wyboru kosmetyk powinien być testowany na fragmencie oczyszczonej skóry twarzy. Błędem jest jego nakładanie na skórę dłoni lub nadgarstka. Odcień podkładu powinien być oceniany w świetle słonecznym, a nie sztucznym w zamkniętym pomieszczeniu. Po nałożeniu kosmetyku na skórę twarzy w okolicy żuchwy należy odczekać kilka minut. W tym czasie dojdzie do jego utlenienia i dopiero wtedy będzie można ocenić jego ostateczny kolor.

Podkład do twarzy – dobrej jakości podkłady Loreal

Podkład do twarzy należy do dość drogich kosmetyków. W tym jednak przypadku nie powinno się oszczędzać. Wyroby droższe cechują się wyższą jakością. Zawierają składniki pochodzenia naturalnego w związku z czym ryzyko podrażnień skóry twarzy w tym przypadku jest minimalne. Dobra jakość kosmetyku przekłada się na jego bardziej efektywne działanie. Takie produkty lepiej wyrównują koloryt skóry oraz łatwiej się rozprowadzają na skórze. Równomierna aplikacja umożliwia z kolei uzyskanie efektu gładkiej i aksamitnej skóry twarzy. Podkład do twarzy Loreal spełnia wysokie wymagania stawiane dobrym kosmetykom. Podkłady Loreal dobrze się rozprowadza po skórze twarzy oraz jest dostępny w wielu odcieniach, co umożliwia dobór odpowiedniego preparatu praktycznie do każdej karnacji.