Kremy ze śluzem ślimaka – co warto o nich wiedzieć?

Kremy ze śluzem ślimaka – co warto o nich wiedzieć?

Producenci kosmetyków wciąż prześcigają się w tworzeniu nowych produktów poprawiających wygląd skóry. Jak dotąd najlepsze rezultaty daje połączenie nowoczesnej technologii z naturalnymi, znanymi od wieków składnikami.

Rozwiązanie znane od starożytności

O tym, że śluz ślimaka przyspiesza gojenie się wrzodów oraz innych rodzajów ran wiedział już Hipokrates w starożytnej Grecji. Składnik ten od wieków wykorzystywany był do celów leczniczych także w Afryce i Ameryce Południowej. Jednak w kosmetykach zaczęto go używać dopiero w latach 90. XX wieku. Przyczyniły się do tego wyniki przeprowadzonych badań naukowych, które potwierdziły skuteczność jego działania. Do dzisiaj krem pozyskiwany ze śluzu ślimaczego cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie.

Właściwości śluzu ślimaka

Wydzielina ślimaków z gatunku Helix aspersa zawiera w sobie elastynę, alantoinę, kwas glikolowy oraz kolagen. Wszystkie te substancje mają potwierdzone działanie pielęgnacyjne i lecznicze. Regularne stosowanie kremów ze śluzu ślimaka przyczynia się do zmniejszenia zmarszczek i ujędrnienia skóry. Ponadto pomaga złagodzić objawy trądziku poprzez przyspieszenie regeneracji i gojenia się podrażnionej cery. Śluz ślimaka dobrze nawilża, zmniejsza rozstępy, a także wspomaga leczenie rozszerzonych naczynek krwionośnych i żylaków nóg.

Kupując produkty zawierające śluz ślimaka warto zwrócić uwagę na ich cenę. Zbyt niska może budzić podejrzenia. Proces pozyskiwania śluzu jest kosztowny. Aby mieć pewność, że nabywamy produkt wysokiej jakości należy sprawdzić czy śluz jest wymieniony w spisie składników i na którym miejscu. Im bliżej początku listy, tym lepiej.