Kolczyk w sutkach

Kolczyk w sutkach

Większość ludzi piercing kojarzy przede wszystkim z kolczykami w obrębie twarzy, a najczęściej w uchu. Jednak jak się okazuje – nie jest to jedyne miejsce, gdzie można udekorować się biżuterią. Kolczyki można wykonać również w sutkach. Jeżeli właśnie w tym miejscu zaplanowałeś/zaplanowałaś swój kolczyk, przeczytaj artykuł do końca. 

Piercing sutków

Decyzja na piercing w tym miejscu powinna być szczególnie przemyślana, ponieważ podczas procesu gojenia trzeba nieustannie uważać na przekłute sutki. Rany utrudniają nawet takie podstawowe czynności jak noszenie odzieży: przy każdym zakładaniu i ściąganiu ubrania należy mieć na uwadze kolczyk. Dodatkowo proces gojenia (który trwa od czterech do sześciu miesięcy) wymaga wyrzeczeń, ponieważ nie można chodzić na basen, solarium czy saunę. Warto także nosić luźne koszulki wykonane z bawełny, bez dodatkowych nadruków, cekinów.

Gdzie wykonać kolczyk w sutkach?

Kolczyk w sutkach jest zbyt poważnym piercingiem, żeby wykonać go u pierwszej lepszej kosmetyczki. Należy wybrać doświadczonego piercera, który zna się na wykonywanej profesji. Tak, by mieć pewność, że piercing sutków będzie wykonany w prawidłowy sposób.

Przeciwwskazania do wykonania piercingu sutków

  • Ciąża, 
  • Wada zastawek serca, 
  • Implanty w piersiach,
  • Stosowana (w czasie chęci robienia kolczyka w sutkach) chemioterapia,
  • Częste infekcje skóry, 
  • Skłonności do gorączki reumatycznej.

Jakie kolczyki do sutków wybierać?

Najpopularniejszym kolczykiem stosowanym w piercingu sutków jest sztanga. Kolorystyka jest zależna tylko i wyłącznie od gustu osoby przekłuwającej sutki. Warto jednak wybrać kolczyk z materiałów bezpiecznych, takich jak stal chirurgiczna czy bioplast. Uwaga: kolczyk zmieniamy dopiero po całkowitym zagojeniu się przekłucia. 

Artykuł powstał na podstawie: https://crazyneedles.pl/kategoria/kolczyki-do-sutkow.