Kiedy warto stosować krem z filtrem do twarzy?

Kiedy warto stosować krem z filtrem do twarzy?

Każdy doskonale wie, jak bardzo destrukcyjne dla naszej skóry jest słońce. Nie tylko powoduje bolesne i bardzo nieestetyczne oparzenia, lecz przede wszystkim powoduje bardzo szybkie starzenie się skóry. Żeby tego uniknąć i zabezpieczyć skórę przed takim nieprzyjemnościami należy stosować krem przeciwsłoneczny z filtrem, który będzie dopasowany do naszego fenotypu. Kiedy konkretnie powinno się je używać?

Kiedy powinno się używać kremu z filtrem do twarzy?

Każdy bez wyjątku odpowie bardzo szybko, że krem do twarzy z filtrem powinien być używany przede wszystkim podczas opalania się. Jest to prawda, lecz nie do końca, ponieważ jak łatwo zauważyć, słońce mocno operuje na twarzy przez praktycznie cały czas przebywania na powietrzu. Twarz nie jest niczym zasłonięta, jak brzuch czy też nogi, a to powoduje, że bez przerwy jest poddawana działaniu szkodliwego promieniowa UV, które powoduje jej znacznie szybsze starzenie się.

Krem w domu

To jednak nie oznacza, że krem z filtrem do twarzy powinien być stosowany jedynie przed wyjściem z domu. Jak się bowiem okazuje, również i w domu skóra jest bardzo mocno narażona na szkodliwe światło i promieniowanie. Przykładowo nowoczesne żarówki również w całkiem sporym stopniu promieniują światło UV. Również monitory komputerowe, przy których przecież tak wiele czasu każdy z nas spędza, nie są bez winy, ponieważ i one promieniują światło niebieskie, które również zalicza się do bardzo szkodliwych dla skóry twarzy. Powoduje to zatem, że krem z filtrem do twarzy powinie być używany codziennie, bez względu na to, jak często i na jak długo wychodzi się na świeże powietrze.