Jak wykonać peeling skóry głowy?

Jak wykonać peeling skóry głowy?

Peeling skóry głowy to skuteczny sposób na to, aby poprawić kondycję skalpu oraz włosów. Istotne jest to, aby był on wykonywany systematycznie. Tylko wtedy można uzyskać długotrwałe efekty. W drogeriach stacjonarnych oraz internetowych można znaleźć wiele gotowych produktów. Alternatywą są kosmetyki wykonane samodzielnie (np. przy użyciu miodu oraz cukru). Poniżej zamieszczono kilka praktycznych porad, które mogą stanowić wsparcie dla osób bez doświadczenia.

Wybór odpowiedniego peelingu

Wybierając peeling do skóry głowy należy przede wszystkim przeanalizować skład. Istotne jest, aby wyróżniał się on wysoką zawartością składników odżywczych. Należy unikać kosmetyków zawierających dużą ilość konserwantów oraz związków chemicznych. Peelingi do skóry głowy występują w wielu różnych wariantach. Różnią się one między sobą konsystencją czy też zapachem. Działanie jest podobne – priorytetem jest skuteczne usunięcie martwego naskórka oraz zanieczyszczeń, które osadzają się na skalpie oraz u nasady włosów. Przygotowanie własnej mieszanki jest możliwe, o ile tylko skompletowanie potrzebnych produktów nie będzie wyzwaniem.

Masaż skalpu

Peeling do skóry głowy jest niezwykle łatwy w stosowaniu, a więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Podstawą jest to, aby nie aplikować zbyt dużej ilości produktu. Po jego nałożeniu należy rozprowadzić kosmetyk okrężnymi ruchami. Wystarczy jedynie masować skalp przez kilka minut. Nie należy pomijać okolic uszu, czoła, a także karku. Dobry peeling do skóry głowy pomaga pozbyć się drobnych śladów łuszczycy, które są wynikiem np. stosowania silnych produktów do stylizacji włosów.

Wypłukanie kosmetyku

Peeling skóry głowy wymaga bardzo dokładnego wypłukania resztek kosmetyku oraz pozostałych osadów. Bezpośrednio po jego wykonaniu warto umyć włosy szamponem. Podczas płukania należy stosować dużą ilość letniej wody. Istotne jest, aby na oczyszczony skalp nie aplikować produktów o drażniącym działaniu, gdyż może to wywołać różnego typu niepożądane reakcje skóry.