Czym jest Olaplex?

O metodzie pielęgnacji włosów Olaplex, głośno jest już od dłuższego czasu. Głównie dlatego, że bardzo szybko stała się ona jedną z najczęściej wybieranych przez klientki salonów kosmetycznych. Olaplex to kosmetyki, których można dodawać do farb do włosów, a także stosować je indywidualnie, jako odżywkę lub maskę do włosów. Z całą pewnością warto wybrać się do salonu fryzjerskiego po letnich miesiącach spędzonych na słońcu w akompaniamencie słonej wody i przetestować nową linię Olaplex 3.

Jak stosuje się Olaplex?

Olaplex występuje w płynnej postaci, dzięki czemu niezwykle łatwo nałożyć go na włosy o każdej długości. Czynne składniki Olaplex wnikają w głąb włosa i właśnie tam go odbudowują. Dlatego też jest to efekt trwały, który utrzymywać się będzie kilka miesięcy, nie tak jak w przypadku odżywek, których zaprzestanie stosowania sprawia, że włosy szybko wracają do pierwotnego wyglądu.

Jakie są efekty działania Olaplex, które widoczne są gołym okiem?

Od razu po zabiegu zauważyć można, że włosy są wyraźnie lśniące i lejące się. Zastosowanie metody Olaplex, z całą pewnością pozwoli na długo pozbyć się problemu plączących się włosów, które od razu staną się łatwiejsze, zarówno do układania, jak i do rozczesywania.
Jest to zabieg, który dedykowany jest głównie paniom o długich włosach, które do tej pory nie potrafiły sobie z nimi poradzić, ze względu na to, że ciągle się one plątały.