Co stosować na mocno zniszczone włosy?

Co stosować na mocno zniszczone włosy?

Włosy niszczą się na skutek działania najzwyklejszych czynników, jak twarda woda czy nadmierne słońce. Jednak szczególnie szkodzą im inwazyjne zabiegi, takie jak koloryzacja, zwłaszcza rozjaśnianie, trwała ondulacja czy częsta stylizacja na gorąco. Czynniki te odbierają włosom nawilżenie i sprawiają, że mogą kruszyć się i łamać, potrzebna jest im więc intensywna regeneracja.

Moc specjalistycznych kosmetyków

Nieprawdą jest stwierdzenie, że mocno uszkodzonych włosów nie da się odbudować i trzeba je ściąć. Choć jest to martwa tkanka, aktywne składniki mogą przenikać w jej głąb i regenerować uszkodzenia. Takie działania ma między innymi znany od dawna produkt marki Kerastase Cement do odbudowy włosów. Produkt ten ma różne warianty, znaleźć można na przykład Cement Termiczny Kerastase, który używa się razem z prostownicą lub suszarką. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które mimo zniszczonych włosów, nie potrafią rozstać się z tego rodzaju urządzeniami. Kosmetyk nie tylko intensywnie regeneruje włosy, ale też skutecznie chroni je przed negatywnym wpływem wysokiej temperatury.

 

Mocno odżywcze maski

Dobrym sposobem na odżywienie zniszczonych włosów są też wszelkie kosmetyki, które nakłada się na włosy na dłuższy czas, pod czepek, gdyż ciepło aktywizuje działanie dobroczynnych składników. Warto urządzić takie spa do włosów raz w tygodniu, a już po kilku aplikacjach dobrej, silnie odżywczej maski będą zdrowsze i bardziej sprężyste.