Włosy

Jak dbać o kręcone włosy?

Kręcone i falowane włosy uchodzą za jedne z najtrudniejszych do pielęgnacji. Najczęściej suche na końcówkach i tłuste u nasady głowy, są sporym wyzwaniem w codziennej stylizacji i pielęgnacji. Jednak przy stosowaniu odpowiednich preparatów można cieszyć się pięknymi, zdrowymi, kręconymi włosami. Jak dbać o kręcone włosy na co dzień?

Jakie kosmetyki do kręconych włosów?

Kręcone włosy ze względu na swoją specyficzną budowę wymagają specjalnego traktowania i dedykowanych kosmetyków. Oprócz specjalnych szamponów i odżywek do włosów falowanych i kręconych, warto jest zapoznać się z naturalnymi sposobami pielęgnacji włosów, np. ich olejowaniem. To stara, ale doceniana metoda dbania o włosy, nie tylko kręcone. Odpowiednio dobrany do porowatości włosów olej sprawia, że włosy się nie puszą, nie są suche na końcach, a jednocześnie łatwo jest je układać. Wiele osób poleca do tego typu włosów stosowanie również specjalnych szczotek i grzebieni, które nie szarpią i nie plączą włosów. Dobrym wyborem mogą tu być produkty Tangle Teezer, zwłaszcza szczotki Tangle Teezer dostępne na Cocolita.pl, które nie bez powodu są już niemalże kultowe.

Stylizacja kręconych włosów – czego unikać?

Kręcone włosy są trudne również i do stylizacji. Jeśli podczas mycia i rozczesywania nie zadbamy o ich odpowiednie nawilżenie, ułożenie fryzury będzie trudne. Za duża ilość odżywki czy oleju może sprawić, że włosy zamiast posiadać ładny, podkreślony skręt, będą przylizane przy skórze, a co za tym idzie – szybciej się przetłuszczać. Rozczesanie zwykłym grzebieniem, a nie użycie szczotki do włosów Tangle Teezer będzie również miało swoje konsekwencje – włosy staną się napuszone, sianowate, z efektem suchości. Takie włosy trudno jest ułożyć, dlatego warto unikać stosowania nadmiarowych ilości preparatów do włosów, a te których używamy dobrać do rodzaju i porowatości włosa.

Jaka fryzura do kręconych włosów?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Fryzurę dobrze jest dobierać do kształtu twarzy, koloru cery oraz stylu życia. Dobrze obcięte kręcone włosy będą łatwiej się układały i sprawią mniej kłopotu na co dzień.

Zobacz także