Zestaw pędzli do makijażu – jaki sprawdzi się dla początkujących?

Zestaw pędzli do makijażu – jaki sprawdzi się dla początkujących?

Piękny makijaż potrafi podkreślić urodę jak nic innego, ale jego wykonanie nie jest takie proste – szczególnie wtedy, kiedy dopiero rozpoczyna się swoją przygodę z kosmetykami. Podstawą każdej kosmetyczki powinien być zestaw pędzli do makijażu, nie musi być duży, ale już nawet kilka sztuk znacznie ułatwia pracę! Na co zwrócić uwagę przy zakupie swojego pierwszego zestawu?

Jaki zestaw wybierać na początek? 

Szukając pierwszego zestawu pędzli do makijażu (https://puderek.com.pl/39-zestawy-pedzli-do-makijazu), warto sprawdzić czy znajdują się w nim podstawowe akcesoria. Będą się one różnić w zależności od wykonywanego makijażu, jednak jest kilka, które zawsze się przydają. Dodatkowo każdy pędzel można używać do różnych rzeczy, niekoniecznie zgodnie z oryginalnym przeznaczeniem. Do zwykłego makijażu dziennego przydadzą się:

zestaw pędzli do makijażu
  • pędzel do podkładu, 
  • pędzel do pudru, 
  • pędzel do konturowania, 
  • pędzel do różu, 
  • pędzelek do brwi, 
  • pędzel do nakładania i blendowania cieni.

W razie potrzeb można zdecydować się na komplet z większą ilością pędzelków do cieni lub do nakładania eyelinera czy malowania ust. Popularne są również modele do nakładania rozświetlacza. Każdy z nich występuje w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można uzyskać różne wykończenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zestawu pędzli do makijażu?

Kluczową rzeczą w pędzlach jest włosie, z jakiego zostały wykonane. Dostępne są włosia naturalne i syntetyczne. Syntetyczne są o wiele lepsze do nakładania produktów kremowych, są łatwe w czyszczeniu, a dużo nowych modeli imituje pędzle naturalne. Dodatkowo zazwyczaj takie pędzle są cruelty free! Włosie naturalne lepiej sprawdza się do blendowania cieni, bo jest miękkie i sprężyste. Przy wyborze zestawu można także wybrać długość rączki – krótkie lepiej sprawdzają się w podróży, dłuższe z reguły są wygodniejsze do nakładania kosmetyków.