Z jakiego materiału wybrać szczotkę do włosów?

Z jakiego materiału wybrać szczotkę do włosów?

Kupowanie tak prostego i podstawowego elementu do pielęgnacji włosów, jak szczotka, jest zadaniem o wiele trudniejszym, niż się na początku wydaje. Jak się bowiem okazuje, trzeba zwrócić uwagę na naprawdę wiele jej cech. Zanim jednak przejdzie się do analizowania użytego w szczotce do włosów włosia, czy też igieł, warto na początku zadać sobie pytanie najbardziej podstawowe, czyli z jakiego materiału powinna być wykonana dobra szczotka. Najpopularniejszymi wersjami dostępnymi na rynku są z pewnością szczotki drewniane oraz plastikowe.

Drewniana szczotka do włosów

Nie da się ukryć, że drewniana szczotka do włosów dzięki temu, z jakiego została wykonana materiału, sama w sobie może stanowić całkiem przyzwoity element ozdobny w domu. Piękne drewniane wykończenie, a także doskonała, bardzo wysoka jakość powoduje, że z tylko samego tego powodu warto taką szczotkę mieć.

Sam wygląd i estetyka to jednak nie wszystko, ponieważ drewniane szczotki do włosów (adres www) to również ogromne zalety w postaci pielęgnacji włosów. Na czym to jednak dokładnie polega? Przede wszystkim zauważyć tu trzeba, że drewniana szczotka zapobiega elektryzowaniu się włosów, oraz rewelacyjnie przekazuje ciepło podczas suszenia, dzięki czemu włosy schną szybciej, co nie doprowadza do ich przegrzania.

Plastikowa szczotka do włosów

Pomimo jednak tak ogromnych zalet szczotki wykonanej z drewna, nadal ogromną popularnością cechuje się również szczotka plastikowa. Co konkretnie powoduje, że ta jakby nie patrzeć, nieco słabej jakości, a często wręcz tandetnej konstrukcji szczotka, jest tak popularna? Główną zaletą i powodem jest w tym wypadku niska cena oraz wysoka dostępność. Co ciekawe, często nawet tak tania i słabej jakości szczotka jest w stanie rewelacyjnie obchodzić się z włosami. Widać to szczególnie na przykładzie szczotek z krótkimi i elastycznymi igiełkami, które bardzo efektywnie wygładzają włosy, nie ciągną ich, a co za tym idzie, nie niszczą ich.