Utleniacz do włosów – co warto wiedzieć?

Utleniacz do włosów – co warto wiedzieć?

 Pod nazwą oksydant kryje się zwykła woda utleniona, jej właściwości rozjaśniające włosy znane są od wielu lat. Utleniacz jest składnikiem farb, których używamy podczas rozjaśniania włosów w domu, ale jest również stosowany w salonach fryzjerskich do profesjonalnego farbowania włosów.

Jak dobrać właściwe stężenie wody utlenionej?

 Bez zastosowania oksydantu nie uzyskamy pożądanego efektu koloryzacji. Aby zawarte składniki w farbie przedostały się do struktury włosa, trzeba najpierw zrobić na nie miejsce. Największy problem tkwi w tym, żeby zastosować odpowiednie stężenie wody utlenionej, zbyt dużym możemy nieodwracalnie zniszczyć włosy, zbyt małe spowoduje, że efekt farbowania będzie niewidoczny. Utleniacz stosowany jest zazwyczaj w stężeniu 3, 6, 9, i 12%. Stężenie 3% wystarczy, aby odświeżyć lub delikatnie zabarwić włosy o jeden ton, natomiast stężenie 9 i 12% stosowane jest do radykalnej zmiany barwy włosów przez profesjonalistów i niepolecane jest używanie takich preparatów w domu. Mocny oksydant może zniszczyć nie tylko włosy, ale również skórę głowy.

Jak stosować utleniacz do włosów?

Aby utrzymać włosy w dobrej kondycji po koloryzacji, warto odpowiednio przygotować je do zbiegu kilka tygodni wcześniej. Stosujemy wtedy odpowiednie maski, olejki i kremy do włosów, żeby je nawilżyć. Sam proces farbowania trzeba przeprowadzić ostrożnie, stosując odpowiednie stężenie oksydantu najlepiej w salonie fryzjerskim. Po zabiegu farbowania również należy zapewnić odpowiednią pielęgnację. Zdrowy wygląd włosów wymaga stosowania specjalnych szamponów i masek do włosów farbowanych, które nie powodują ich wysuszenia i wypłukiwania barwnika. Należy również unikać nadmiernego nasłonecznienia i nie stosować zbyt często stylizacji na gorąco. Stosowanie utleniacza nie jest wskazane w przypadku mocno zniszczonych włosów, podrażnień skóry głowy i w pierwszym trymestrze ciąży. Więcej danych znajdziesz pod adresem trena.pl