Sekrety koreańskiego piękna

Sekrety koreańskiego piękna

Koreanki od wielu lat są na całym świecie podziwiane za swoją wyjątkową urodę oraz nieskazitelną cerę. Prawda jest taka, że nie otrzymały tego w prezencie od losu, taka uroda jest wynikiem regularnej pielęgnacji, którą Koreanki mają wpajaną od najmłodszych lat. Jakie są sekrety koreańskiej urody?


Szkodliwe promieniowanie UV 

Koreanki doskonale wiedzą, jak szkodliwy wpływ na cerę ma nadmierne promieniowanie słoneczne. Dlatego bardzo często koreańskie kosmetyki wyposażone są wysokie filtry, które mają zapewnić skórze odpowiednią ochronę. Koreanki kosmetyki z filtrem stosują nie tylko w słoneczne dni, ale praktycznie za każdym razem, kiedy wychodzą na dwór. Unikają mocnej opalenizny, ponieważ jasna cera wygląda o wiele młodziej i zdrowiej, niż ta spalona słońcem.

Kosmetyki koreańskie – delikatne, ale skuteczne

 Pielęgnacja koreańska bywa bardzo żmudna i długotrwała. Nawet taki pozornie prosty proces, jak demakijaż, zajmuje bardzo wiele czasu i jest wieloetapowy. Wszystko dlatego, że Koreanki bardzo dbają o to, by skóra twarzy była czysta i nie gromadziła zbędnych zanieczyszczeń. Bardzo często aplikują na nią maski do twarzy, zazwyczaj pod postacią nasączonych składnikami odżywczymi płacht. Bardzo ważne, by koreańskie kosmetyki dokładnie dopasować do rodzaju cery. Tylko wtedy będą bowiem działać zgodnie z przeznaczeniem.

Koreanki stawiają przede wszystkim na naturalność – ich makijaż zawsze jest stonowany i delikatny, podkreślający zalety urody, ale jej nietłumiący. Dzięki temu ich cera nie jest na co dzień zbyt obciążona, za co odwdzięcza się dobrą kondycją.