Rodzaje żeli do paznokci


Paznokcie żelowe to wyjątkowo trwały manicure, który warto zrobić sobie sytuacji, gdy nasze paznokcie nie odznaczają się porządną twardością lub po prostu chce się stworzyć manicure, który utrzyma się na paznokciach bardzo długo.

Żel trójfazowy

Żele występują w typach jednofazowym i trójfazowym i oba te typy są z powodzeniem stosowane cały czas. Żele różnego rodzaju różnią się od siebie przeznaczeniem, gęstością i czasem oczekiwania na schnięcie.

Żel trójfazowy to taki, który składa się z buteleczek z kosmetykami:

– podkładowym – tak zwanym bonderem

– budującym – inaczej builderem

– wykańczającym – glossem

Pierwszym etapem tworzenia manicure żelowego jest nałożenie cienkiej warstwy podkładu na przygotowane wcześniej paznokcie. Po pomalowaniu paznokci podkładem należy umieścić je pod lampą UV na około 2-3 minuty.

Drugim etapem jest nałożenie grubszej już warstwy budującej, której zadaniem jest nadać paznokciom odpowiedniej długości i kształtu. Tą warstwę należy trzymać pod lampą dłużej niż pierwszą ze względu na jej grubość.

Trzecim etapem jest nałożenie żelu nabłyszczającego, który doskonale wyrównuje i maskuje powstałe ewentualnie nierówności. Po potrzymaniu paznokci pod lampą UV odpowiednio długo manicure jest gotowy.

Żel do paznokci jednofazowy

Emulsja do paznokci może składać się tylko z jednej fazy, dzięki czemu zarówno podkład, jak i builder i nabłyszczacz będą skompilowane w jeden produkt. Każdy etap nakładania manicure żelowego wygląda właściwie tak samo, jak w przypadku korzystania z trzech rodzajów żelu.