Rodzaje depilacji

Rodzaje depilacji

Depilacja towarzyszy każdej kobiecie na różnych etapach życia. Sięgają po nią zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. Z jakich metod usuwania zbędnego owłosienia korzystają przedstawicielki płci pięknej? Laserowa depilacja bikini czy depilacja nóg woskiem? Najważniejsze to zorientować się w rodzajach!

Maszynka do golenia

Standardowa maszynka do golenia używana także przez mężczyzn to szybka i prosta metoda depilacji. Narzędzie można dostać w praktycznie każdym sklepie i drogerii. Niestety włoski szybko odrastają i mogą stawać się coraz grubsze.

Depilacja woskiem

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku staje się coraz bardziej popularne. Niewątpliwą zaletą jest to, że włos zostaje wyrwany z cebulką, a na jego odrost czeka się co najmniej tydzień. To zapewnia gładkość przez cały ten czas. Niestety, metoda jest głównie dla osób wytrzymałych na ból.

Depilacja laserowa

Najbardziej popularna w tym wypadku jest depilacja bikini laserowa. To miejsce wymaga wyjątkowej uwagi, a laser właśnie ją zapewnia. Metoda jest bezbolesna i zapewnia skuteczne usunięcie owłosienia na długie lata. Niestety, sprawdza się głównie u posiadaczek ciemnych włosków.

Bez względu na to czy dotychczas decydowaliśmy się korzystać z laserowej depilacji okolic bikini czy z gorącego wosku. Warto rozważyć plusy i minusy każdej z metod i zdecydować ponownie, co będzie najodpowiedniejsze. Podstawą jest dostosowanie metody depilacji do własnych potrzeb.