Przygotowanie paznokci do manicure to też pielęgnacja

Przygotowanie paznokci do manicure to też pielęgnacja

Kilka słów o polerce do paznokci.

Polerka do paznokci to w obecnych czasach nie tylko niezbędny element wyposażenia salonu manicure, ale także podstawowy sprzęt w kosmetyczce każdej kobiety. Nie ważne jaki lakier do paznokci stosujemy, ważne, aby przed ich ozdobieniem płytki paznokci były dobrze przygotowane.

Polerka swoim wyglądem przypomina pilniczek lub blok. Zbudowana jest z rdzenia, grubej gąbki i kruszywa ściernego. Najczęściej spotykamy polerki z gradacją 100/180 lub 180/240. Gradacja to ilość ziarenek jaka znajduje się na 1 cm kwadratowym polerki. Im wyższy numer tym mniejsze, a więc bardziej ostre ziarenka, które jednocześnie lepiej wygładzą płytkę paznokcia. Polerki są dwustronne, na jednej stronie występuje inna gradacja niż na drugiej. Kiedy mamy już nadany odpowiedni kształt i długość, a także usunięte skórki przechodzimy do polerowania. Stroną z wyższym numerem polerujemy w fazie ostatecznej dla lepszego wygładzenia.

Zalety polerowania.

Nasze paznokcie nie zawsze są gładkie, czasem występują na nich wyczuwalne podłużne nierówności. Polerowanie paznokci nie nada im cudownego połysku, ale ma za zadanie je zmatowić i nadać im gładką powierzchnię. To wszystko robimy po to, aby baza czy lakier lepiej połączyły się z płytką paznokcia. Sprawi to, że lakier będzie lepiej wyglądał i dłużej się trzymał, a na tym nam przecież zależy najbardziej. Dlatego bardzo ważne jest, aby dotrzeć polerką do brzegów paznokci i przy skórze, gdyż tam lakier jest najbardziej narażony na odpryskiwanie. Nie musimy się obawiać, że polerowanie zniszczy paznokcie, ponieważ składają się one z wielu warstw (około 100), ale nie powinniśmy tego zabiegu wykonywać częściej niż raz na dwa tygodnie. Polerka nie kosztuje zbyt wiele, a naprawdę może zdziałać cuda w kwestii wygładzenia i przygotowania paznokcia do dalszej pielęgnacji – przeczytaj: https://trena.pl/blog/jak-uzywac-polerki-do-paznokci/.