Pedicure hybrydowy i jego zalety

Pedicure hybrydowy i jego zalety

Pedicure hybrydowy, tak jak i manicure, swoją nazwę zawdzięcza od zastosowania specjalnego lakieru, który utwardzany jest w specjalnej lampie UV. Lakier ten tak samo dobrze sprawdza się na dłoniach co i na stopach, a jego największą zaletą jest jego wyjątkowa trwałość.

Hybrydowy pedicure – co warto wiedzieć?

Tak, jak w przypadku profesjonalnie wykonywanego manicure – najpierw należy zacząć od specjalnego przygotowania paznokci. Dzięki temu lakier będzie lepiej trzymał się płytki paznokcia. Głównym zadaniem jest więc usunięcie zrogowaciałego naskórka, a także pielęgnacja skórek, a w końcu przycięcie spiłowanie paznokci do odpowiedniej długości. Następnie nakładana jest baza hybrydowa, ale trzeba dodatkowo zadbać także o to, aby płytka paznokcia była odtłuszczona. Lakier bazowy pozwala na uniknięcie przebarwień paznokcia, ale i podnosi trwałość pedicure.

Trwałość, ale i piękny wygląd

Po utwardzeniu warstwy lakieru bazowego w lampie UV następuje nałożenie lakieru kolorowego – zazwyczaj są to dwie warstwy, wykończeniem jest dodanie warstwy lakieru zabezpieczającego i nabłyszczającego. Każdą warstwę utwardza się w lampie przez około 2 minuty. Tak wykonany pedicure hybrydowy jest trwały i powinien utrzymać się na paznokciach przez co najmniej 2 tygodnie. Tworzy na tyle twardą powłokę, że zapobiega łamaniu się paznokci, a kolory są piękne i żywe. Lakier też nie odpryskuje.