Naturalna pielęgnacja cery: Jakie właściwości ma olejek z drzewa herbacianego?

Naturalna pielęgnacja cery: Jakie właściwości ma olejek z drzewa herbacianego?

Olejek pozyskiwany z drzewa herbacianego melaleuki skrętolistnej (Melaleucae aetheroleum) jest jednym z najcenniejszych olejków eterycznych, który znalazł szerokie zastosowanie w naturalnej pielęgnacji cery. Jakie posiada właściwości i zastosowanie?

Właściwości olejku z drzewa herbacianego

Najważniejszym związkiem znajdującym się w olejku herbacianym jest 4-terpineol. Wykazuje on silne działanie bakteriostatyczne, przeciwgrzybicze oraz przeciwpierwotniakowe, dzięki czemu skutecznie dezynfekuje.

Dodatkowo, olejek z drzewa herbacianego zmniejsza stany zapalne, redukuje nadmierny świąd oraz wspomaga naturalne procesy regeneracyjne skóry.

Zastosowanie olejku herbacianego

Naturalny olejek drzewa herbacianego jest skutecznym kosmetykiem, który posiada wszechstronne działanie.

Przykładowe zastosowanie olejku drzewa herbacianego:

– na wypryski, by szybko je zlikwidować,

– jako dodatek do szamponu, by zmniejszyć łupież,

– na ukąszenia owadów, by zredukować świąd,

– na opryszczkę, by ją zmniejszyć.

Dodatkowo, olejek herbaciany może być także dodawany do przygotowywanych w domu kosmetyków, na przykład do maseczek na bazie glinek, toników. Można również używać go wraz z gotowymi kosmetykami, na przykład szamponami do włosów. Wystarczy tylko kilka kropel.

To kosmetyk, który na pewno przyda się wszystkim posiadaczom cery tłustej, trądzikowej, gdy często pojawiają się na niej nieestetyczne wypryski. Za pomocą olejku z drzewa herbacianego można zatem pielęgnować cerę zgodnie z naturą i do tego naprawdę skutecznie!