Najczęstsze błędy dotyczące dbania o brwi

Brwi to bardzo ważna część kobiecej twarzy, o czym wiele kobiet zdaje się zapominać. Nie można bagatelizować tej kwestii, gdyż dobrze zadbane brwi dodają wiele uroku, zaś wyglądające niewłaściwie – mogą nawet narazić na śmieszność. Jakie są podstawowe błędy dotyczące postępowania z brwiami?

Niewłaściwa depilacja

Samodzielnie trudno jest wytyczyć właściwy kształt łuku, a przy tym wiele pań ma tendencje do zbyt mocnego wyskubywania brwi. Z czasem sprawia to, że włoski przestają odrastać, co wygląda fatalnie. Lepszym wyjściem będzie więc wizyta w gabinecie jak Easy Waxing i regulacja brwi w Warszawie. Kto chce, może decydować się na to samodzielnie, ale kiedy już kosmetyczka wskaże właściwy kształt łuku, samodzielna regulacja będzie łatwiejsza.

Nieumiejętne malowanie

Brwi często płowieją i maja wyrazisty kolor, toteż wiele pań stara się je podkreślić. Jeśli zrobi się to we właściwy sposób, można uczynić tę partię twarzy dominującą, co wygląda bardzo interesująco. Większość pań jednak maluje brwi cienką kreską uczynioną kredką, co wygląda śmiesznie i na pewno nie naturalnie. Złym wyjściem jest też zamalowywanie całych łuków brwiowych popularnymi ostatnio tuszami do brwi, zwłaszcza że duża część pań stawia na czerń, podczas gdy kompletnie nie pasuje ona do jaśniejszych włosów.