Kwas migdałowy i jego działanie przy różnych typach cery

Kwas migdałowy i jego działanie przy różnych typach cery

Mówi się, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ta zasada absolutnie nie sprawdza się w przypadku kwasu migdałowego z rodzimej Bielendy. Kosmetyk służy zarówno cerze tłustej i problematycznej, jak i suchej z tendencją do powstawania zmarszczek.

Kwas migdałowy Bielenda – pogromca trądziku.

Bielenda kwas migdałowy to istna petarda na wszelkie niedoskonałości. Aż trudno uwierzyć, jak szybko sobie radzi z aktywnymi zmianami trądzikowymi, wyrównuje kolor skóry z przebarwieniami i zmniejsza widoczność blizn. Co więcej, nieźle radzi sobie z nadmiernie błyszczącą skórą, przejawiająca tendencje do przetłuszczania się.

Już po kilku zabiegach można zauważyć wyraźną poprawę stanu cery, z wygładzonymi bliznami, oczyszczonymi porami i wygaszonymi zmianami ropnymi.

Nawilżanie i odmłodzenie, czyli co jeszcze potrafi zdziałać kwas migdałowy

Bielenda kwas migdałowy świetnie radzi też sobie z problemami cery suchej. Intensywnie ją nawilża i delikatnie napina buzię. Wyrównuje koloryt skóry, nadając jej zdrowy, odmłodzony wygląd. Dlatego jest polecany także osobom o szarej, ziemistej cerze.

Bielenda kwas migdałowy ma ponadto delikatne działanie przeciwzmarszczkowe. Spłyca niewielkie ryski, sprawiając, że skóra wygląda na o wiele młodszą niż jest w rzeczywistości.

Właściwości kwasu migdałowego powodują, że sprawdza się przy pielęgnacji zarówno cery młodej, w tym z trądzikiem, czy dojrzałej, nadmiernie przesuszonej. Nic więc dziwnego, że peeling kwasem migdałowym należy do najpopularniejszych zabiegów stosowanych w kosmetyce.