Kosmetyki John Master Organics i ich twórca

W ostatnim czasie zaobserwować można wielki powrót do natury, związany zwłaszcza ze zdrowym trybem życia. Przede wszystkim więc zdrowa i ekologiczna żywność bez konserwantów i chemicznych dodatków, ale również naturalne kosmetyki i środki czystości.

John Masters i jego pasja

Za pomysłodawcę, a jednocześnie twórcę organicznych kosmetyków uważa się Johna Mastersa, utalentowanego stylistę włosów. To on w latach osiemdziesiątych zdał sobie sprawę z tego, jak poważne zagrożenia dla zdrowia człowieka wynikają z używania wszelkich środków chemicznych w życiu codziennym. Dlatego właśnie swoje działania skierował w stronę naturalnej pielęgnacji włosów. Prowadząc liczne badania i testując różne ekstrakty roślinne, olejki eteryczne i inne produkty naturalne, doprowadził do stworzenia pierwszej kompleksowej linii do pielęgnacji włosów o nazwie John Masters Organics. Bardzo szybko doceniono jego produkty i starania, dzięki czemu stał się bardzo popularny na całym świecie.

John Masters Organics

Produkty John Masters Organics to nie tylko naturalne kosmetyki do włosów, ale również do ciała. To znakomicie działające szampony organiczne bez parabenów, konserwantów i innych szkodliwych substancji, których produkcja opiera się na olejkach i ekstraktach roślinnych pochodzących z ekologicznych upraw. Dzięki wszystkim profesjonalnym działaniom w kierunku zdrowia i urody, płynącej wprost z natury, powstały wspaniałe preparaty do włosów, nie tylko o wyjątkowych kompozycjach zapachowych, ale również o wielkiej skuteczności pielęgnacyjnej i oczyszczającej.