Kiedy warto postawić na hennę do włosów?

Kiedy warto postawić na hennę do włosów?

Każdy z nas zna przynajmniej kilka kobiet, które zniszczyły swoje piękne i zdrowy włosy farbami. Dlatego też, mnóstwo pań, które ma cały czas swój naturalny kolor włosów lub, gdy zaczynają pojawiać się u nich siwe kosmyki chce poddać się zabiegowi koloryzacji, jednak bardzo się go obawia. Jakie henny na włosy można kupić w drogeriach oraz dlaczego warto postawić na ten produkt?

Henny do włosów – zdecydowanie jest w czym wybierać

Henna na włosy może spokojnie zacząć konkurować z farbami oraz szamponami, które mają za zadanie szybko i sprawnie zmienić kolor włosów. Ten sproszkowany barwnik często stosowany jest przez Francuski, Włoszki oraz Hiszpanki, które chcą mieć innym kolor na głowie, jednak stawiają na produkty bezpieczne i co najważniejsze zdrowe dla włosów. Henna na włosy zdecydowanie do nich należy. Została stworzona na bazie całkowicie naturalnych składników, dzięki czemu nie tylko świetnie sobie radzi z koloryzacją, ale również usuwa przy tym masę dolegliwości. Panie, które borykały się z łupieżem lub wysuszonymi włosami, na kilka miesięcy mogą o tym zapomnieć.

Kiedy warto postawić na hennę do włosów?

Gdy nie jest się do końca przekonanym, czy nowy kolor włosów w 100% nam podpasuje, warto zamiast farby do włosów kupić hennę. Mimo, iż trzeba trochę więcej czasu poświęcić na taką koloryzacją, a jej trwałość na włosach również nie należy do najlepszych, to jednak nie uszkodzi ona struktury włosa, nie sprawi, że nagle staną się one słabsze i wrażliwsze. Taki zabieg sprawdza się najlepiej latem, gdy włosy i tak już są zniszczone od słońca. Wówczas można połączyć przyjemnie z pożytecznym i w ramach koloryzacji zafundować im sporą dawkę składników mineralnych i witamin w ramach ich odżywienia.

Ile kosztują henny do włosów?

Henny od sprawdzonego i znanego producenta, kupione w profesjonalnym sklepie z artykułami fryzjerskimi wcale nie muszą być. Kiedy postawimy na zakupy online, wówczas henna do włosów kosztuje od około 20 do 60 zł. Sam zabieg farbowania przy użyciu henny, podobnie jak w przypadku wielu innych kosmetyków do włosów, wymaga trochę precyzji i czasu, dlatego też warto się uzbroić w cierpliwość, jeżeli chce się uzyskać piękny, intensywny kolor włosów.