Jakie są zalety i wady sztucznych rzęs?

Jakie są zalety i wady sztucznych rzęs?

W obecnych czasach coraz więcej kobiet decyduje się na przedłużanie rzęs. Każda przedstawicielka płci pięknej pragnie posiadać piękne i gęste rzęsy. Pomimo tego zabieg ten posiada zarówno zalety, jak i wady.

Sztuczne rzęsy – ich zalety


Przedłużanie rzęs to zabieg kosmetyczny polegający na doklejaniu dodatkowych włosków do naturalnych rzęs. Profesjonalna kosmetyczka powinna oddzielać wybrany włosek, a następnie przykleja do niego kolejne rzęsy za pomocą hipoalergicznego kleju. Oczywiście w przypadku wypadania doklejonych sztucznych rzęs, zabieg musi być powtarzany. Zazwyczaj uzupełnienie takiego rodzaju rzęs powtarza się co dwa lub trzy tygodnie. Najważniejszą zaletą przedłużania rzęs jest oszczędność czasu. Jeżeli klientka wybierze sztuczne rzęsy, to wtedy skróci czas, który poświęca na makijaż. Ponadto dzięki tym rzęsom oczy wydają się bardziej wyraziste, a włosy na powiekach są bardziej dłuższe i podkręcone. Tak spektralnego efektu nie dadzą nawet wytuszowane rzęsy. Otóż tusz z reguły skleja rzęsy, a co za tym idzie, stają się one praktycznie niezauważalne.

Sztuczne rzęsy – ich wady


Współcześnie rzęsy wykonywane z poliestru posiadają wielu przeciwników. Obecnie rynek proponuje rzęsy przeciwalergiczne. Przyjmuję się, że rzęsy te nie powinny uczulać. Jednak istnieją przeciwwskazania takie jak zapalenie spojówek, czy zakażenia w obrębie oka. Warto zaznaczyć, że sztuczne rzęsy zawsze wypadają z naturalnymi i je osłabiają. W konsekwencji u wielu osób powstaje asymetria i dysproporcja rzęs.