Jak używać podkładów mineralnych?

Sporą popularnością cieszą się na rynki produkty mineralne takie jak amilie mineral cosmetics. Różnią się one od tych zwykłych kosmetyków do makijażu. Technika ich nakładania na twarz również jest trochę inna i wymaga wprawy, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Nie sprawia to jednak żadnych trudności.

Jak nakładać podkład mineralny amilie

Wiadomo już, że kosmetyki amilie minerals opinie mają bardzo dobre. Pojawia się jednak pytanie, jak stosować takie kosmetyki mineralne. Tym bardziej, jeśli ktoś do tej pory używał wyłącznie zwykłych produktów do makijażu. Nie jest to problematyczne, ale trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Decydując się na produkty takie jak amilie minerals, trzeba mieć na uwadze to, że wymagają one wyprawowania na nowo odpowiedniej techniki ich nakładania. Nikt nie chce przecież, aby nałożony podkład spłynął. Podkłady mineralne można aplikować na dwa sposoby – na mokro i na sucho. Kluczowe jest jednak odpowiednie przygotowanie cery do makijażu. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie twarzy, następnie przetarcie jej tonikiem i zaaplikowanie kremu. W razie potrzeby można posłużyć się tez korektorem do zamaskowania niedoskonałości. Dopiero na tak przygotowaną skórę można nałożyć podkład mineralny.

• Pierwszym sposobem nakładania podkładu mineralnego na mokro jest zwilżenie skóry, a potem delikatne wklepanie kosmetyku. Można też spryskać pędzelek do nakładania podkładu tonikiem, a po czym delikatnie wklepać kosmetyk w skórę. Jest to metoda na mokro, która sprawdza się szczególnie u osób ze skóra suchą.
• Drugim sposobem jest nakładanie podkładu mineralnego na sucho, co świetnie sprawdza się przy cerze tłustej. Ważne jest tutaj to, aby nigdy nie aplikować pudru bezpośrednio na krem czy olejek. Powinno się odczekać przynajmniej kwadrans od wklepania w skórę tego typu kosmetyków. Przed przytępieniem do nakładania podkładu zaleca się zebrać delikatnie chusteczką nadmiar kremu. Puder powinno się aplikować przez wklepywani w twarz.