Jak rozpoznać dobry lakier do włosów?

Jak rozpoznać dobry lakier do włosów?

Lakiery do włosów bywają różne. Jest ich naprawdę mnóstwo, więc czasami ciężko jest znaleźć ten najlepszy. Na co warto zwracać uwagę przy zakupie? Jaki powinien być dobry lakier do włosów?

Nie sklejający!

Bardzo ważne jest, by lakier do włosów ich nie sklejał. Jego formuła powinna więc być dość lekka, a na włosach – niewyczuwalna. Tylko lakiery kiepskiej jakości pozostawiają na włosach grubą i sztywną powłokę, a przy okazji sprawiają, że całość prezentuje się niechlujnie i nieestetycznie. Dokładnie tak działały lakiery starej generacji. Nowoczesne produkty dają bardziej naturalny wygląd, sklejające lakiery powinny więc trafić do lamusa.

Przyjemny zapach

Prawie każdy spray do włosów ma intensywny zapach. Ważne jest jednak, by był to zapach, który można wytrzymać. Jeśli jest on zbyt mocny lub chemiczny, to używanie lakieru może być utrudnione. Warto też pamiętać, że zapach lakieru może się tez utrzymywać na włosach. Trzeba więc upewnić się, że będą to nuty, z którymi chcemy się utożsamiać, a nie zapach kojarzący się z całą tablicą Mendelejewa. Obecnie bez większych problemów można znaleźć lakiery o pięknym kwiatowym lub owocowym zapachu, który długo utrzymuje się na włosach.

Z dodatkami pielęgnującymi

Wprawdzie lakiery do włosów nie cieszą się dobrą prasą, to można znaleźć produkty, które oprócz utrwalania fryzury mogą też pielęgnować włosy dzięki zawartości witamin i składników aktywnych, które poprawiają jakość włosa. Dobry lakier musi nabłyszczać włosy i sprawiać, że będą wyglądały zdrowo i pięknie, a fryzura utrwalona przy jego pomocy ma prezentować się po prostu imponująco.

Trwały

Bardzo ważne jest też to, że lakier musi być trwały. Nie może się zdarzyć, że już po kilku godzinach od aplikacji lakier po prostu zniknie z włosów, a fryzura się rozsypie. Lakier po prostu musi być trwały. W przeciwnym wypadku nie byłoby sensu jego stosowania. Równocześnie jednak lakier musi być możliwy do wyczesania i szybkiego zmycia z włosów bez konieczności używania silnych szamponów.