Jak radzić sobie z trądzikiem?

Trądzik to najczęściej występująca choroba skóry, przyprawiająca o kompleksy nie tylko walczących z burzą hormonów nastolatków. Obecnie coraz częściej spotykane jest zjawisko trądziku dorosłych. W obu przypadkach zasady radzenia sobie z tym problemem są podobne – kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja cery, która pozwala trzymać go w ryzach.

Skuteczne oczyszczanie to klucz!

Zmiany trądzikowe pojawiają się na skutek różnych czynników, ale bezpośrednią przyczyną jest zatkanie ujść gruczołów łojowych, do czego dochodzi przede wszystkim na skutek mieszania się na twarzy zabrudzeń z martwymi komórkami skóry, nadmiarem sebum oraz potem. Z tego powodu skuteczne oczyszczanie cery jest najważniejszym działaniem dla zachowania jej dobrego stanu. Jednocześnie jednak oczyszczanie nie może powodować nadmiernego wysuszania skóry, gdyż wówczas będzie ona przetłuszczać się mocniej. Najlepiej jest zatem stosować preparaty dedykowane specjalnie do skóry z takimi problemami. Ma je w swej ofercie między innymi marka Apis kosmetyki do cery trądzikowej ograniczają rozwój bakterii i gaszą stany zapalne na skórze, a przy tym skutecznie ją oczyszczają, ale nie wysuszają i nie podrażniają.

Konieczne także nawilżenie

Wiele osób popełnia ten błąd, że nie dostarcza swej trądzikowej skórze nawilżenia. Tymczasem jest to jeden z najważniejszych zabiegów i bezwzględnie potrzebuje go każda skóra, nawet najtłustsza. Tutaj także jednak trzeba stosować specjalne preparaty, na przykład oferowane przez Apis kremy do twarzy o działaniu antybakteryjnym i regulującym wydzielanie sebum. Jednocześnie produkty te są w stanie matowić cerę, co także sprzyja zachowaniu jej w dobrym stanie. Dzięki Apis cera trądzikowa jest więc zadbana, wszystkie jej potrzeby są zaspokojone i można w dużym stopniu uniknąć pojawiania się niedoskonałości.