Jak poprawnie przedłużyć paznokcie by były trwałe i mocne?

Jak poprawnie przedłużyć paznokcie by były trwałe i mocne?

Metod na przedłużanie paznokci jest naprawdę wiele. Aby trzymały się jak najdłużej, należy wybrać metodę odpowiednią do rodzaju oraz stanu swojej naturalnej płytki paznokciowej. Jeśli jest miękka i zniszczona – najlepszym rozwiązaniem okażą się żele miękkie. Podczas gdy płytka paznokciowa będzie się wyginać, żel miękki będzie z nią współpracować, dzięki czemu nie odpadnie. Do paznokci mniej wymagających polecamy żele twarde oraz akrylożele.

Metoda żelowa

W metodzie żelowej, po odpowiednim przygotowaniu paznokci, czyli po całkowitym skróceniu wolnego brzegu, zmatowieniu bloczkiem polerskim lub pilnikiem o gradacji 180 i przetarciu cleanerem:

1. Zakłada się odpowiednio wycięte formy pod kształt naturalnych paznokci.
2. Zależnie od używanych produktów nałożyć bazę lub jeśli jest to żel jednofazowy, przejść od razu do budowy szkieletu.
3. Na formę aplikuje się żel, czyli tworzy się cienki szkielet. Ma on być przedłużeniem naturalnego paznokcia i łączyć się z nim. Następnie należy utwardzić żel w lampie LED.
4. Na utwardzony już szkielet czas na aplikację warstwy budującej. To moment na wstępne nadanie paznokciom kształtu i krzywych C. Jeśli istnieje taka potrzeba, nałożyć kolejną warstwę i utwardzić.
5. Po aplikacji żelu należy zdjąć formę.
6. Przetrzeć górną warstwę cleanerem.
7. Nadać pożądany kształt. Po tym paznokcie są już przedłużone i gotowe do pomalowania lakierem hybrydowym.

Metoda przedłużania akrylożelem. Najszybsza metoda

Do akrylożelu niezbędne są specjalne formy – tipsy oraz liquid. Rozmiar form należy dopasować do wielkości swoich paznokci.

1. Po przygotowaniu naturalnej płytki paznokciowej, tak jak zostało to opisane przy metodzie żelowej, a także po dobraniu odpowiedniego rozmiaru form, zaaplikować minimalną ilość primera. Odczekać chwilę. Nie wycierać ani nie utwardzać. Służy on jako baza.
2. Wycisnąć odpowiednią ilość akrylożelu z tubki i nałożyć na wewnętrzną stronę formy.
3. Zanurzyć pędzel w liquidzie i rozprowadzić akrylożel. Liquid sprawi, że akrylożel nie będzie lepić się do pędzla.
4. Gdy żel jest już odpowiednio rozłożony na tipsie przyłożyć go do naturalnej płytki oraz utwardzić w lampie. Nie potrzeba więcej warstw.
5. W celu zdjęcia formy z wyczuciem chwycić i przycisnąć haczyki po obu jej bokach.
6. Teraz wystarczy minimalnie opiłować przedłużone paznokcie i pomalować według uznania.