Jak odmienić swój wygląd nie niszcząc włosów? Poznaj dwa najbardziej popularne sposoby!

Jak odmienić swój wygląd nie niszcząc włosów? Poznaj dwa najbardziej popularne sposoby!

Coraz więcej kobiet decyduje się na zmianę koloru włosów produktami nie niszczącymi struktury włosa. Ma to szczególne znaczenie podczas samodzielnej koloryzacji wykonywanej w domu. Niezależnie od tego jak bardzo trwała ma być to koloryzacja warto poznać bliżej dwie najczęściej stosowane techniki bezpiecznego farbowania włosów bez udziału amoniaku.

Bezpieczna koloryzacja włosów w domu – szamponetki koloryzujące

Ten rodzaj koloryzacji, popularny na początku XXI wieku obecnie przeżywa swoją drugą młodość. Szamponetki są całkowicie bezpieczne dla włosów, nie obciążają ich i nie niszczą. Jest to spowodowane brakiem szkodliwego amoniaku który w większości zawierają trwałe farby i kremy koloryzujące. Amoniak powoduje często podrażnienia włosów, skóry, wnika też do układu oddechowego, dodatkowo powoduje wysuszenie i zniszczenie włosów ponieważ wnika w ich strukturę. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku szamponetek. Ich składniki pozostają na zewnątrz włosa, pigment nie wnika w głąb włosa, dlatego nie dochodzi do ich zniszczenia. Ten typ koloryzacji nie jest koloryzacją trwałą – spłukuje się po kilku – kilkunastu myciach głowy, dzięki czemu daje możliwość częstej zmiany koloru bez ryzyka uszkodzeń niż tradycyjne farby. Szamponetki koloryzujące nie obciążają domowego budżetu – jedno farbowanie to koszt od 5 do 15 złotych

Naturalne farbowanie henną do włosów

Osoby dla których ważne jest naturalne i bezpieczne farbowanie włosów często sięgają po naturalne henny koloryzujące. Produkty tego typu składają się z różnego rodzaju ziół i olejków dzięki czemu są w stu procentach naturalne, bezpieczne i nie powodują podrażnień. Henna do włosów pozawala nie tylko na zmianę koloru włosów bez uszczerbku na ich kondycji, ale także odżywia, wzmacnia oraz pozwala pogrubić naturalne kosmyki. Większość produktów tego typu daje efekt trwałej koloryzacji, a kolor wypłukuje się równomiernie przez dłuższy czas. Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do szamponetek koloryzujących, czas farbowania włosów henną wynosi nawet kilka godzin.

Do najważniejszych zalet farbowania włosów powyższymi sposobami zaliczyć należy:

-brak udziału amoniaku w procesie farbowania,

-uniknięcie podrażnień skóry głowy,

-produkty tego typu nie uczulają i nie powodują wysuszenia skalpu,

-brak zniszczeń włosów, uniknięcie ich nadmiernego wysuszenia, łamania oraz rozdwajania