Henna do włosów Sattva. Jaki kolor wybrać?

Henna do włosów Sattva. Jaki kolor wybrać?

Henna marki Sattva to ziołowa farba, która pozwala pogłębić naturalny kolor włosów lub nadać im rude czy złote refleksy.

Sattva henna – kolory

Różne kolory henny są możliwe do osiągnięcia, dzięki połączeniu wielu ziół, m.in. henny, cassi czy indygo w różnych proporcjach. W zależności od proporcji użytych ziół otrzymać można różny kolor na włosach. Henna dawać będzie odcienie rudego, cassia nadawać złotej poświaty, a indygo przyciemniać włosy. Trzeba też pamiętać, że właściwy kolor henny otrzymuje się po upływie czasu, a nie bezpośrednio po farbowaniu.    

W palecie henny do włosów Sattva znaleźć można różne odcienie. Gama kolorystyczna obejmuje m.in. kolory: czarny, czerwony, jasny rudy, cassia, henna & amla, indigo, jasny brąz, orzechowy brąz, ciemny brąz, głęboki brąz, ciemny blond oraz jasny blond.

Farbowanie henną – to nie jest trudne

Do farbowania trzeba się odpowiednio przygotować. Zmielone zioła Sattva henna należy wymieszać z wodą, do uzyskania gładkiej pasty. Odstawić na czas podany na opakowaniu. Przed nakładaniem henny należy nałożyć rękawiczki ochronne, co pozwoli uniknąć trudnych do usunięcia zabrudzeń. Trzeba pamiętać, by włosy przed hennowaniem dokładnie umyć szamponem.

Po równomiernym nałożeniu henny na włosy trzeba nałożyć folię i ręcznik, by utrzymać właściwą temperaturę. Taką mieszankę zostawić na włosach kilka godzin, a następnie spłukać ciepłą wodą.

Henna do włosów Sattva pielęgnuje włosy. Warto jednak pamiętać, by włosy po zabiegu hennowania odpowiednio odżywiać i nawilżać. Można to zrobić za pomocą masek czy odżywek. Skuteczne będzie też olejowanie z użyciem dobranego do porowatości włosów oleju.