Esencja do twarzy

Esencja do twarzy

Jak aplikować esencję do twarzy? O czym warto pamiętać? Czy wacik jest dobrym rozwiązaniem?

Aplikacja esencji do twarzy

Standardowa esencja koreańska jest trochę wodnista, lekka i często występuje w butelce z zakraplaczem lub z pompką. Zrezygnujmy z aplikacji wacikiem – jest on odpowiedni do nakładania toniku na twarz, jednak w przypadku esencji nałożenie waciku nie jest skuteczne i sprawia, że zmarnujemy trochę preparatu. Skóra nie wchłonie prawidłowo esencji, jeśli użyjemy wacika.

Najlepszą metodą jest wlanie odrobiny esencji na dłoń, następnie delikatne oklepywanie twarzy płynem. Oklepywanie twarzy pozwoli na większy poziom absorpcji składników aktywnych, pozwalając na skuteczne wchłanianie. Co ważne, jest to poparte badaniami klinicznymi.

Esencja do twarzy – jak wybrać?

Podstawowym zadaniem esencji jest nawodnienie i nawilżenie skóry. Większość preparatów zawiera składniki odpowiednie dla każdego rodzaju cery – mieszanej, suchej, czy tłustej. Esencja do twarzy pozwala na rozświetlenie skóry, zapobiega jej starzeniu się i łagodzi wszelkie stany zapalne skóry. Wybór esencji do twarzy jest zatem uwarunkowany własnymi preferencjami i potrzebami swojej skóry.

Nałożenie esencji nie jest skomplikowane, jednak pamiętajmy, aby nakładać preparat dłońmi. Korzystanie z wacika nie daje bowiem żadnych korzyści w tym przypadku. Podczas wyboru najlepszej esencji kierujmy się swoimi potrzebami. Preparaty znajdziemy w każdej drogerii, w aptece lub w sklepach internetowych. Wybór jest dosyć szeroki.
Oferta sprzedażowa: esencja do twarzy tutaj