Dbajmy o włosy kompleksowo

Dbajmy o włosy kompleksowo

To co na głowie, to i w głowie – mówi stare polskie porzekadło. I podobno odnosi się głównie do ilości włosów na głowie, ale przecież tak na prawdę nie liczy się ilość, ale zdecydowanie jakość. A jakość włosa w dużej mierze zależy od bardzo wielu czynników: stres, kiepskie jedzenie i nieodpowiednia pielęgnacja – już to wystarczy, aby włosy znacznie podupadły na zdrowiu.

Dbajmy o włosy kompleksowo

– Nie stresujmy się. Istnieje wiele sposobów na uspokojenie się i zrelaksowanie. Znajdźmy choć kilka godzin w tygodniu tylko dla siebie. Wybierzmy to, co najbardziej sprawia nam przyjemność. Gdy robimy to, co lubimy, to efekty widać już na pierwszy rzut oka. Poprawia się cera, włosy, a oczy lśnią.

– Nikomu się nie chce planować posiłków, ale to tylko na początku sprawia trudność. Wystarczy zrobić porządną listę zakupów i trzymać się jej cały czas, tylko z małymi ewentualnymi skokami w bok. Kilka ulubionych przepisów i z powodzeniem możemy komponować posiłki z kilkudniowym wyprzedzeniem. Gotowe jadłospisy znacznie to ułatwiają. Wystarczy tylko nie zniechęcać się po kilku dniach.

– Profesjonalne kosmetyki, np. authentic beauty concept – dobry szampon do włosów i odżywka to duży krok do przodu. Naprawdę niewiele potrzeba, aby włosy wyglądały naturalnie i zdrowo. Czytajmy skład. Chemiczne dodatki w szamponach i odżywkach stosowane regularnie, mogą bardzo zaszkodzić naszym włosom.

– A gdyby tak kosmetyki wegańskie? Authentic beauty concept – to moc naturalnych składników z wyjątkowych roślin. Włosy otrzymują to, co najlepsze. Najlepiej przekonać się na własnej głowie.