Czym czesać włosy?

Czym czesać włosy?

Mawia się, że częste czesanie włosów ma dobry wpływ na ich kondycję i wygląd. Jest to prawda, ale tylko częściowa. Czesanie sprzyja rozprowadzaniu tłuszczu na powierzchni włosów, co zapewnia im naturalne nawilżenie, a także poprawia ukrwienie skóry głowy, dotleniając cebulki. Jednak zabieg ten może też niszczyć włosy, a nawet uszkadzać skórę głowy, trzeba więc przede wszystkim wybrać odpowiednie narzędzie.

Co wybrać?

Nawet kiedy posiada się mocne, zdrowe włosy i skórę głowy niekoniecznie wrażliwą, warto wybrać dobre akcesoria do czesania, by uniknąć kaleczenia, wyrywania i plątania włosów, a także drapania, a nawet ranienia skóry głowy. Do rozczesywania włosów na mokro świetnie sprawdzi się drewniany grzebień, koniecznie z rzadko rozstawionymi zębami. Do suchych włosów zaś, niezależnie od ich rodzaju, doskonała będzie szczotka z włosia dzika, która jest miękka i łagodna dla skalpu oraz pasm, a jednocześnie na tyle twarda, że świetnie radzi sobie z rozczesywaniem nawet silniejszych splątań. Można nawet uznać, że jest specjalistą w tym zakresie, dzięki czemu można uniknąć przykrego ciągnięcia podczas czesania, a także wyrywania i łamania włosów w przypadku, gdy mają one tendencje do plątania się. To powoduje, że można ją stosować też na mokrych włosach (ale trzeba pamiętać, by wysuszyć szczotkę, wilgoć nie może w niej zalegać).

Zdecydowanie zaś warto unikać metalowych akcesoriów do czesania, a także plastikowych. Plastik co prawda jest mniej groźny niż metal, ale za to może elektryzować włosy.