Czy warto dokonać przekucia intymnego?

Czy warto dokonać przekucia intymnego?

Kolczyki intymne są w dzisiejszych latach dość popularne, choć dużo osób się na nie nie decyduje z przeświadczenia, że mogą one uszkodzić miejsca intymne, co nie jest w żadnym stopniu prawdą jeżeli dobrze o niego zadbamy.

Ważne jest aby pamiętać, że każdy kolczyk niezależnie w jakim miejscu został wykonany może ulec infekcji jeżeli nie będziemy w stosunku do niego sterylni, tak jak w przypadku tatuaży. 

Kto może zdecydować się na kolczyk intymny i czy ma to negatywne skutki?

Piercing intymny w żaden sposób nie przeszkadza współżyciu, lecz mimo wszystko dużo osób tak właśnie myśli i uważa, że robienie sobie kolczyków na przykład w sutkach to szczyt głupoty, bo można stracić w nich czucie, co jest oczywiście błędnym założeniem. Ważnym aspektem jest fakt, że ten rodzaj piercingu wykonać można po ukończeniu osiemnastu lat. W przypadku innych rodzajów przekłuć mogła je wykonać osoba nieletnia za pozwoleniem rodzica, lecz w przypadku kolczyków intymnych to wielu piercerów nie podejmuje się zrobienia danego kolczyka osobie nieletniej nawet jeżeli opiekun wyraził na to zgodę.

Najpopularniejsze rodzaje przekuć intymnych. 

Rodzajów przekłuć intymnych zarówno damskich jak i męskich jest masa. U kobiet najbardziej popularnym przekłuciem jest pionowe przekłucie łechtaczki, co nie tylko nie powoduje utraty przyjemności z pieszczenia tych okolic to je potęguje! U mężczyzn natomiast najpopularniejszym przekłuciem jest przekucie wędzidełka prącia, oraz przekłucie żołędzi prącia.