Czy manicure hybrydowy można zrobić w domu?


Paznokcie hybrydowe to prawdziwy hit ostatnich kilku lat. Ich trwałość oraz ciekawe kolory podbiły serca kobiet.  Dlaczego? Czym jest hybryda? 

Paznokcie hybrydowe – co to jest? 

Manicure hybrydowy to jedna z metod stylizacji paznokci. Czym się charakteryzuje? Jest to wyjątkowo udany mariaż lakieru do paznokci z żelem. Lakier hybrydowy ma konsystencję klasycznego lakieru jednak nie zastyga samodzielnie. Chcąc go utrwalić musimy skorzystać z lampy UV lub LED. Dzięki temu mamy wygląd lakieru, ale trwałość żelu. 

Manicure hybrydowy – u kosmetyczki czy samodzielnie?

Kobiety, które samodzielnie lubią robić paznokcie w pewnym momencie zaczynają zastanawiać się, czy wykonanie manicure hybrydowego jest możliwe w domu? Tak, jest możliwe, trzeba tylko zaopatrzyć się w zestaw do hybrydy. 

Zestaw do hybrydy to pilnik do paznokci, blok polerski, odtłuszczacz, primer, baza do paznokci hybrydowych, lakier hybrydowy, top, zmywacz do lakierów hybrydowych z acetonem oraz folia aluminiowa i waciki lub specjalny klips do zdejmowania hybryd. Podstawą zestawu do hybrydy jest lampa UV, lampa UV LED lub lampa LED do hybryd. 

Co z tą lampą?

Często pojawiają się pytania, czy można zrezygnować z zakupu lampy do hybrydy? Lampa jest niezbędna, by prawidłowo wykonać manicure hybrydowy. To dzięki lampie manicure tak szybko zasycha i utrwala się. 

Pojawiają się lakieru hybrydowe, których producenci przekonują, że lakiery nie wymagają użycia lampy. Nie są to jednak lakiery hybrydowe, kobiety, które używały hybrydy od razu zauważą różnicę.