Co trzeba wiedzieć o ręcznym oczyszczaniu skóry?


Manualne oczyszczanie twarzy przeznaczone jest dla osób, które mają cerę tłustą i trądzikową. Cera, która zmaga się z problemami nadmiaru sebum, czy trudnymi do usunięcia wągrami potrzebuje dodatkowej opieki oraz wsparcia. Zabiegiem, który pomoże skórze twarzy odzyskać ładny, zdrowy wygląd jest ręczne oczyszczanie skóry. Co trzeba wiedzieć o manualnym oczyszczaniu skóry? 

Jak wygląda zabieg oczyszczania skóry?

Manualne oczyszczanie twarzy w Warszawie rozpoczyna się od demakijażu mleczkiem lub pianką. Następnie skórę tonizuje się, by odzyskała prawidłowe ph. Po tych zabiegach skóra przygotowana jest do peelingu, który musi być odpowiednio dobrany do rodzaju cery. Dzięki temu zabiegowi zostaje usunięty martwy naskórek. Na tak przygotowaną skórę można nałożyć maseczkę, której zadaniem jest rozpulchnienie skóry. Następnie skóra rozgrzewana jest parą. 

Zdjęcie zabiegu oczyszczania pochodzi z salonu EasyWaxing.pl

Skóra po takich zabiegach przygotowana jest do ręcznego oczyszczenia, które wykonuje doświadczony kosmetolog. W ten sposób zostają usunięte zaskórniki oraz niezapalne zmiany. Po zabiegu należy zdezynfekować skórę. Nałożenie maseczki nawilżająco – odżywiającej oraz odpowiedniego kremu jest końcowym etapem zabiegu. 

Co daje oczyszczanie skóry? 

Manualne oczyszczanie twarzy w Warszawie powoduje, że skóra odzyskuje zdrowy, ładny wygląd. Zostają usunięte zaskórniki, krosty oraz oczyszczone są zatkane pory. Praca gruczołów łojowych zostaje wyregulowana. 

Oczyszczanie skóry twarzy powoduje, że skóra staje się miękka i delikatna. Dzięki przeprowadzonym zabiegom lepiej absorbuje substancje odżywcze zawarte w kremach. Trzeba jednak pamiętać, że zabiegu nie można powtarzać zbyt często.