Co musisz wiedzieć o Beauty Blenderze?

Co musisz wiedzieć o Beauty Blenderze?

Od kiedy na rynku pojawiły się gąbki Beauty Blender większość makijażystek zrezygnowała z nakładania klientkom podkładu palcami czy pędzlami. Wynika to z faktu, że fluid zaaplikowany na twarz przy użyciu tego akcesorium nie pozostawia smug, a cera jest pięknie wygładzona. Jakie jeszcze zastosowanie ma ta gąbeczka w kształcie jajka?

Do czego można wykorzystać gąbeczkę?

Gąbki Beauty Blender są używane do nakładania podkładu. Przed rozpoczęciem aplikowania go gąbeczkę trzeba zmoczyć, a następnie odcisnąć z niej nadmiar wody. Tak przygotowana pomoże w równomiernym nałożeniu podkładu na twarz. Warto wiedzieć, że Beauty Blender można wykorzystywać również z innymi produktami, z powodzeniem można nim aplikować róż czy rozświetlacz w sztyfcie, a także korektor pod oczy.

Część kobiet używających oryginalnego Beauty Blendera nie wie, że gąbka może zastąpić puszek do pudru. Przy jej użyciu można nakładać puder metodą bakingu lub po prostu rozprowadzić go po całej twarzy.

Jak dbać o Beauty Blender?

Oryginalny Beauty Blender może służyć właścicielce przez 6 miesięcy, jednak warunkiem jest jego dbanie o odpowiednią pielęgnację. Za każdym razem po użyciu gąbkę należy dokładnie umyć. Można do tego wykorzystać mydło antybakteryjne lub olejek, jednak niezależnie od wybranego produktu konieczne jest bardzo dokładne wypłukanie gąbki i odłożenie jej w przewiewne miejsce aż do całkowitego wyschnięcia. Na nieumytym Beauty Blenderze użyte wcześniej kosmetyki zaschną i trudniej będzie je usunąć.