balsam brązujący mokosh

Balsam brązujący – zalety i sposób nakładania


Balsamy brązujące to kosmetyki, dzięki którym możliwe jest uzyskanie efektu naturalnej opalenizny. W ostatnich latach kosmetyki tego rodzaju zyskują na popularności z uwagi na ich korzystne działanie.

Zalety balsamów brązujących

Balsam brązujący umożliwia pojawienie się na skórze efektu naturalnej opalenizny. Opalenizna uzyskana przy pomocy balsamu brązującego jest dużo bardziej zdrowa niż ta, która została wytworzona w tradycyjny sposób. Przede wszystkim nie powoduje ona poparzeń skóry oraz nie przyspiesza starzenia się skóry, co może wystąpić w przypadku tradycyjnej opalenizny. Kosmetyki tego rodzaju posiadają lekką konsystencję, którą łatwo się nakłada. Posiada ona dodatkowe substancje, których zadaniem jest nawilżenie skóry. Wśród balsamów brązujących w szczególności można polecić produkt taki jak Mokosh balsam brązujący z pomarańczą i cynamonem.

Sposób nakładania balsamu brązującego

Nakładanie balsamu brązującego jest bardzo proste, ponieważ posiada on dość lekką konsystencję. Przed nałożeniem balsamu warto jest wykonać peeling całego ciała. Sprawi to, że kosmetyk zostanie przez nas nałożony w sposób równomierny i nie powstaną żadne przebarwienia. Balsam brązujący należy nakładać kolistymi ruchami. Jest to sposób najbardziej skuteczny i efektywny. Po nałożeniu kosmetyku należy odczekać aż się on wchłonie. Jest to istotne z uwagi na fakt, iż balsam brązujący może przebarwiać ubrania, jeśli zostaną one założone bezpośrednio po nałożeniu kosmetyku.