Akrylożele — ciekawostki dotyczące stosowania produktu

Akrylożele — ciekawostki dotyczące stosowania produktu

Jeszcze do niedawna akrylożele były traktowane jako swoiste, rynkowe novum. Dziś coraz częściej stawia się na nie, gdyż – dzięki odpowiednio dużej gęstości i odporności na promieniowanie UV – substancje te gwarantują szybkie i efektywne przedłużenie płytki paznokcia. Co jeszcze warto na ich temat wiedzieć?

Akrylożel a czas utwardzania

Duża gęstość żelu akrylowego sprawia, że jego utwardzenie nie trwa zbyt długo. Szacuje się, że czas jego trwania to zaledwie jedna minuta i to przy założeniu, że wykorzystuje się do tego celu lampę UV o mocy około 30 – 40 W. Co więcej, specjalna struktura żelu sprawia, że minutowe naświetlanie (utwardzanie) akrylożelu, nie doprowadzi do poparzenia okolic paznokcia. Co ciekawe, w przypadku żeli poprzednich generacji zjawisko to występowało dość często. Nic więc dziwnego, że wywoływało ono charakterystyczne uczucie pieczenia.

Przedłużenie a zastosowana forma

Sposób stosowania akrylożelu jest uzależniony od preferencji danej kobiety. Jeśli chce ona jedynie pokryć paznokieć tą substancją i nadać jej specyficzną i atrakcyjną formę, to jest to możliwe za pomocą specjalnych, papierowych form. W przypadku chęci przedłużenia paznokcia, konieczne będzie zastosowanie bardziej stabilnych rozwiązań. Mowa tu np. o formach wykonanych z tworzywa sztucznego, które dobiera się pod względem ich rozmiaru.

Podsumowując, stosowanie akrylożelu jest niezwykle wygodne i — co ważne — nie zajmuje dużo czasu. I właśnie dlatego metodę tą można stosować zarówno w domu, jak i w gabinecie profesjonalnej stylistki.