Akcesoria w salonie fryzjerskim

Akcesoria w salonie fryzjerskim

Czy salon fryzjerski to coś więcej niż profesjonalni, doświadczeni styliści? Zdecydowanie! Ich praca wymaga przygotowania odpowiedniego zaplecza – warto o tym pomyśleć, by dostarczyć fryzjerom funkcjonalne narzędzia pracy.

Peleryna fryzjerska – gadżet czy konieczność?

Jeszcze kilkanaście lat temu peleryny fryzjerskie spotkać można było tylko w najmodniejszych, najbardziej ekskluzywnych salonach. Te mniejsze, osiedlowe punkty, z powodzeniem korzystały z ręczników. Wiele osób na pewno pamięta suszarki na pranie, stojące przed wejściem do salonu, na których suszyły się rzędy zużytych ręczników. Czy w takim razie popularność peleryn i wyparcie przez nie popularnych ręczników było konieczne? Dziś zdecydowanie można powiedzieć, że to dobry trend i właściwy kierunek zmian. Peleryny nie są tylko gadżetem. Mają wiele użytecznych funkcji i są nie tylko wygodne dla fryzjerów. Klienci również powinni być zadowoleni z tego, że to właśnie one zastąpiły ręczniki.

Jakie są funkcje peleryn?

Pierwsza – najbardziej oczywista, to ochrona odzieży klienta przed zaplamieniem kosmetykami fryzjerskimi, czy też ograniczenie liczby włosów, które pozostają na ubraniach po zabiegu fryzjerskim. Warto podkreślić, że zwiększają one również poczucie bezpieczeństwa klienta. Mają one dużo mniejszą przyczepność niż używane niegdyś ręczniki, dzięki czemu możemy być pewni, że nie zostaną na nich włosy poprzedniego klienta, które trudno z ręcznika usunąć nawet podczas prania. Świadomość higieny wzrasta i kliencie chcą czuć się bezpiecznie nawet podczas prostych zabiegów fryzjerskich.

Peleryny mogą też być wsparciem pracy fryzjera. Na rynku można znaleźć modele, które ułatwiają utrzymanie czystości w salonie – są skonstruowane tak, że założone na ramiona klienta tworzą na dole swego rodzaju „rynnę”, która zatrzymuje wewnątrz obcięte włosy. Każdy fryzjer doceni takie ułatwienie i oszczędność czasu, który przecież jest na wagę złota.

Świat idzie do przodu i widać to nawet w salonach fryzjerskich. Warto skorzystać z tego rozwoju i nowych narzędzi, zwłaszcza, jeśli przyniosą one znaczące ułatwienia w codziennej pracy.